Ubytování v soukromí

pro dobrodruhy

 

Po 13 letech života s rodinou na samotě u lesa v obci Žítková  v Bílých Karpatech jsme se rozhodli přesunout do civilizace. Nečekaně se nám naskytla možnost si dům na Žítkové ponechat a hledáme teď pro něj nové poslání. Rádi bychom, aby soužil dál, nejen jedné rodině, ale více lidem. Na Žítkovou přijíždějí, inspirováni odkazem žítkovským bohyní, lidé, kteří hedají jak spiritualitu našich předků, tak krásnou přírodu. Přijedou se sem pokochat, odpočinout si, hledat odpovědi pro své vnitřní otázky. Budeme rádi, když k tomu bude sloužit i náš dům.

Zatím jsme odstěhováni částečně a dům postupně připravujeme pro ubytovávání a další akce. Zároveň chceme ponechat "polní" podmínky, tak, jak jsme v nich po 13 let s třemi dětmi žili. Funguje tu elektrika, slabě telefonní signál. Na kadibudku se chodí za dům k lesu, voda teče jen studená (v domě něbo potůčku za domem), ohřát vodu či uvařit si můžete roztopením kachlových kamen (nebo použít rychlovarku či dvouplotýnkový elektrický vařič),  Místo ledničky je sklípek. Auta je potřeba nechat asi 500 m od domu.

Cena pro rok 2021 je 390 Kč/osobu a noc (ve vlastním spacáku 330 Kč). (O letních prázdninách a o víkendu je minimální cena jako za 4 dospělé osoby.) Děti platí 150 Kč za nocleh v peřinách, 100 Kč za nocleh ve spacáku. Je možné vzít s sebou vychované pejsky, kteří nám nesežerou kocoura, cena za psa 100 Kč/noc. Kapacita je nyní pro 10 osob (4 postele a 6 matrací v podkroví), v létě se dá přespat i ve stodolce a v jurtě a po domluvě uspořádat akci až pro 20 osob.

Dům stojí blízko lesa a potoka a drží se tu nižší teplota než jinde, přibalte si teplé ponožky :-)

V okolí se dá najíst v restauracích, ale potraviny na Žítkové nekoupíte (nejbližší obchod s potravinami je ve Starém Hrozenkově nebo v Bojkovicíc. Sůl, cukr si vozit nemusíte.

V případě zájmu a další dotazů nás neváhejte kontaktovat.

Další informace najdete na stránce e-chalupy

Ubytovací řád zde

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Kateřina Bětka Kohoutová 733 210 097 katkabetka@seznam.cz